Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Pivní lázně – co o nich (ne)víte?

Lázeňství, respektive lázně, bylo provozováno již před čtyřmi tisíci lety v Indii. Také staří Egypťané či Číňané využívali hojně blahodárných účinků teplých lázeňských pramenů.

Historie piva je staršího data. Předpokládá se, že metodu přípravy piva objevili staří Sumerové, kteří již v 7. tisíciletí před n. l. pěstovali obilí a zřejmě při jeho špatném skladování v hliněných nádobách, do nichž natekla voda, narazili na princip kvašení, jehož výsledkem byl nápoj s příjemnou omamnou chutí. Vyjdeme-li z těchto informací, není divu, že koupele v pivním moku jsou datovány zhruba před 2 tisíci lety. Z dnešního moderního pojetí lázeňských procedur jsou pivní lázně velmi mladou rekondiční lázeňskou kúrou, která se ale těší stále větší oblibě.

První pravé pivní lázně v Čechách byly otevřeny na jaře roku 2006.

Jak procedura probíhá? Host se ponoří do lázně, která je doplněna dávkou živých kultur pivovarských kvasnic. Příznivá teplota vody způsobí mírné postupné zvýšení srdeční činnosti a aktivaci krevního oběhu v celé cévní soustavě. Lázeň prohřeje pokožku a uvolní póry kůže, kterými se při mírném pocení odplavují z podkoží škodlivé látky. Pro zvýšení účinku koupele a umocnění relaxačního zážitku je hostům doporučována sklenice piva. Po koupeli nastává fáze uklidnění organizmu. Host je uložen na lůžko a zabalen do prostěradla a deky. Prohřáté tělo dokončuje fázi pocení, srdeční činnost se zklidňuje, dochází k pozvolnému poklesu krevního tlaku, uvolnění svalů a k obnově tělesné energie. Doporučena je také navazující masáž.

Dolní Bousov

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load