Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Bitva 1866 - vzpomínka na prusko-rakouskou válku

Dlouho očekávaná chvíle a nejnevšednější 1. máj v dějinách Mnichova Hradiště se blíží. Velkolepá rekonstrukce bitvy u Mnichova Hradiště 1866, která v letošním roce slaví již 150. výročí, je doslova za dveřmi a koná se již tuto neděli.

Připomínku 150. výročí prusko – rakouské války, která jednou červnovou bitvou a mnoha dalšími potyčkami z 28. června 1866 vstoupila i do místních dějin Mnichova Hradiště, se rozhodlo město ve spolupráci s Komitétem pro udržování památek z války roku 1866 datovat právě na neděli 1. května

Mnohovrstevnatá akce vskutku pro celou rodinu začne ranním pietním aktem na místním hřbitově a bude po slavnostním přivítání vojáků u radnice pokračovat zážitkovým průvodem z centra města až na břeh Jizery poblíž likérky, kde před polednem vznikne vojenský táborpolní kuchyní a kde se ve 14.00 hod. odehraje velká rekonstrukce bitvy.

Vystoupení hudební skupiny Kantoři, historická módní přehlídka, promenádní koncert vojenské dechové hudby, prohlídky vojenského tábora a další doprovodný program, to vše Vás čeká až do večerních hodin.

Smysluplnou tečkou bude od 18.30 hod. v místním kině komentovaná projekce dokumentárního filmu o bitvě, kterou průvodním slovem provede, stylově ve vojenské uniformě, publicista Petr Lazurko.

www.mnhradiste.cz

Mnichovo Hradiště

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load