Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?
Barokní zámek Štiřín, obklopený krásnou anglickou zahradou, nabízí luxusní ubytování o kapacitě 64 pokojů a 123 lůžek, sportovní vyžití na golfovém hřišti a tenisových kurtech. V přilehlých budovách se nachází restaurace, lázeňské centrum a internetová kavárna.

Hotel Zámek Štiřín naleznete v Kamenici, 25 kilometrů jižně od Prahy a 6 kilometrů od dálnice D1.

Tento zámecký hotel disponuje elegantními pokoji s klenutými nebo dřevěnými trámovými stropy a obnaženými kamennými zdmi. Ve všech pokojích je k dispozici bezplatné připojení k internetu, kabelová TV a minibar. Apartmá mají navíc velký obývací pokoj.

Ringhoffer Golf Club navázal na tradice prvního místního golfového klubu z roku 1931. Je zde 9jamkové golfové hřiště s parem 70, přírodními greeny a rybníky. Trénovat  lze i na krytém simulátoru a cvičném jamkovišti. Ringhoffer Golf Club nadchne příznivce golfu především citlivým zakomponováním do průhledů anglického parku a  barokního zámku. Hřiště tak spolu se zámeckým parkem vytváří naprosto unikátní komorní prostředí  krásy a dendrologické bohatosti okolního parku. Tento golfový areál - unikát tvoří mimořádně estetický celek nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí. Místní jamky navozují dojem, že jsou relativně krátké, ve skutečnosti jsou velmi obtížné. Fairwaye jsou na řadě jamek úzké a vyžadují přesnou ránu žezlem. Součástí komplexu je půjčovna golfových potřeb, golf shop, indoor golf a wellness centrum.

Na zámku nechybí ani řada gastronomických,  kulturních a kongresových služeb. Kapacita jednotlivých technicky vybavených sálů a salonků je od 8 do 250 osob. Součástí areálu je také skvostná zámecká kaple kde je na oltáři zobrazena kopie staroboleslavské Madony - Palladia Země české. Parkování vozů je řidičům umožněno zdarma.

Stylová restaurace Atis servíruje výběr z české a mezinárodní kuchyně doplněný o kvalitní moravská vína. Do lobby baru si můžete zajít na lahodné nápoje a kávu. Restaurace zaujme svojí jedinečnou architekturou, která připomíná dílo architekta Hunderwassera. V létě hosté ocení venkovní zahrádku s úchvatným výhledem do zámeckého parku, v zimě posezení u krbu. Chutné snídaně se podávají v Zahradním salónku s letní terasou v zámecké budově. Důležitou částí hotelové gastronomie je také banketní oddělení.  Areál je ideálním místem i pro společenská setkání, svatby, rodinné oslavy či firemní akce.

 Jméno Štiřína, dnes části obce Kamenice, je doloženo od roku 1395 ve jméně (predikátu) Havla či Chvala ze Štiřína. Na místě dnešního zámku byla počátkem 15. století vystavěna tvrz, kde roku 1562 nocoval císař Maxmilián II. při cestě na korunovaci za českého krále do Prahy. Po 30-leté válce došlo k přestavbě na zámek se zahradou. Z původní tvrze se zachovaly tři místnosti v přízemí. Za vlastnictví panství starohrabětem Leopoldem Antonem von Salm-Reifferscheidt-Hainspach byl v letech 1751-1775 starší objekt přestavěn na vznosné trojkřídlé jednopatrové  pozdně barokní sídlo s prejzovou mansardovou střechou a sedmi vikýři zakončenými segmentovou římsou. Středové křídlo bylo doplněno  arch. J. Stibralem po roce 1900 za ringhofferovské éry mohutným schodišťovým rizalitem s balkonem do čestného dvora tvořeného bočními křídly, z nichž k západnímu je připojena kaple prostupující celou výšku budovy. Zahradní průčelí zámku má otevřené dvouramenné francouzské schodiště zdobené (rovněž po roce 1900)  kamennými vázami, jejichž autorem je prof. Stanislav Sucharda, současník Josefa Václava Myslbeka. Barokní alegorie Jaro, Léto, Podzim, Zima při podestách schodiště pochází z dílny Matyáše Brauna.Před mřížovou hlavní branou do areálu od severu stojí po pravé straně socha Jana Nepomuckého z roku 1764.Roku 1822 koupil panství Štiřín se zámkem kníže Rohan a od něho roku 1831 hrabě Nostitz-Rieneck, během jehož působení došlo k dalším stavebním úpravám. Roku 1870 koupil Štiřín s panstvím průmyslník František Ringhoffer II.,v roce 1873 povýšený do stavu svobodných pánů s titulem baron, jehož rod, usedlý v Čechách od poloviny 18.století, vlastní zámek až do roku 1945. Nyní patří zámek českému státu.

Nejlépe se k zámku dostanete po dálnici D1 směrem na Brno, výjezd 15 Velké Popovice.

Popis

Kategorie:
Šlechtické ubytování

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load