Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Areál Monínec

Areál Monínec leží v srdci oblasti nazývaná Česká Sibiř a svým návštěvníkům nabízí skvělé zázemí v podobě precizně upravených sjezdovek, půjčoven sportovního vybavení, lyžařských škol i ubytování v nedalekém hotelu nebo penzionu. V letních měsících zde funguje Aktivity park s mnoha sportovními atrakcemi a okolí je plné cyklostezek.

Monínec se nachází na Javorové skále 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Kombinace zdejšího klimatu, severní stráně a nadmořské výšky vytváří z Monínce přírodní ledovec. Pokud se stane, že přirozené sněhové podmínky nejsou ideální, jsou sjezdovky doupraveny nejmodernější zasněžovací technikou. Na vrchol se lyžaři a snowboardisté dostanou čtyřsedačkovou lanovkou. Zázemí areálu je propracováno tak, aby všem návštěvníkům zajistilo co nejlepší komfort. Součástí je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení a skiservis. Mezi oblíbené atrakce patří snowtubing a samozřejmě klasické sáňkování a bobování. Okolí křižují udržované a značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.

Oblast kolem areálu je hojně navštěvovaná také v letních měsících – nachází se zde velké množství cyklostezek, přírodní koupaliště Pilský rybník a přímo v areálu je možné navštívit bikepark a Aktivity park s vodní skluzavkou, kuličkovou dráhou, lanovou dráhou, trampolínami a mnoha dalšími atrakcemi.

Zajímavost

Nejen středočeské zámky jsou vyhledávanými svatebními lokalitami – nezapomenutelný den si nastávající manželé užijí i v areálu Monínec. Zajištění adekvátních prostor a občerstvení je samozřejmostí, bonusem pak bude nádherný výhled z vrcholu, na který šťastný pár vyveze lanovka.

O areálu: umělé zasněžování, technická úprava svahu, noční lyžování, areál vhodný pro děti

mailSedlec-Prčice

Monínec 7, Sedlec-Prčice, 257 91

Telefon:+420 314 004 539
GSM:+420 778 492 813
E-mail:info@moninec.cz
rezervace@moninec.cz
Web:leto.moninec.cz
zima.moninec.cz
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load