Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Středočeská centrála cestovního ruchu doporučuje akce na období 21.1. - 10.2.

Pravidelný zpravodaj akcí ve středních Čechách pro tento týden a výhled na dalších 14 dní.

Středočeská centrála cestovního ruchu doporučuje

Akce na týden 21. - 27.  1.

Noc hotelů (25. 1.)

Jako podporu turismu a vstřícnost k návštěvníkům našich měst připravují hoteliéři jedinečnou akci po celé České  republice. Pro obyvatele měst České republiky, v jejichž blízkosti podnikají, otevřou hoteliéři 25. ledna 2019 své hotely, aby mohli poznat své město i z druhé strany, očima turistů. Účastníci této akce zažijí tak trochu jinou noc v sousedství, stačí jen najít svoje město a rezervovat ubytování. Do akce se zapojil mimo jiné Hotel Zámek Dobříš, hotel Grand v Čáslavi, Maxmilian Resort Loučeň nebo třeba Vila u Varhanáře v Kutné Hoře. 
Více zde: https://ostatni.nochotelu.cz/

Máslovický masopust se zabijačkou (26. 1.) 

Zabijačka na návsi, prodej čerstvých zabijačkových dobrot, teplé nápoje, soutěž v pojídání jitrnic, průvod masek obcí s hudbou - to vše čeká návštěvníky Máslovického masopustu. Řezník ukáže průběh zabijačky, návštěvníci ochutnají čerstvé jitrnice a další dobroty a posílí se Máslovickým grogy kotlíkem. Masky do průvodu vítány!
Více zde: http://www.maslovice.cz/web/cs/titulni

ČokoFest 2019 Lysá nad Labem (25. - 27. 1. )

Výstaviště v Lysé nad Labem zve všechny mlsaly a milovníky sladkostí na největší sladkou událost roku – Čokofest. Poslední lednový víkend nabídne degustace nejrůznějších druhů čokolády a čokoládové workshopy. K vidění bude výstava historie čokolády. Během akce se bude také vařit s čokoládou a chystá se další zábavný program pro celou rodinu. A samozřejmě nebude chybět ani stánkový prodej, aby si všichni po skončení akce mohli zamlsat i doma. 
Více zde: www.cokoladovy-festival.cz

Mezinárodní den obětí holokaustu v Mladé Boleslavi (27. 1.)

Pietním aktem na nádvoří hradu si chce Mladá Boleslav při příležitosti Mezinárodního dne holocaustu připomenout památku obyvatel židovského původu, kteří byli v letech 1940-1943 internováni na mladoboleslavském hradě. Začátek pietního aktu je v 17 hodin.
Více zde: www.muzeummb.cz

Koncert Terezy Hořejšové ve Vlašimi (24. 1.)

Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi zve na koncert sopranistky Terezy Hořejšové. Laureátka několika mezinárodních soutěží, především Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, vystoupí za doprovodu klavíristy Ahmada Hedara. 
Více zde: http://www.muzeumpodblanicka.cz/

Akce na týden 28. 1. - 3. 2.

Pidluke! Padluke! Loutky - Muzeum Brandýs (od 31. 1.) 

Arnoldinovský dům Oblastního muzea Praha-východ v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi zve na výstavu Pidluke! Padluke! Výstava loutek a loutkových divadel ze sbírek manželů Jiráskových nabízí také program pro děti a vernisáž je 31. ledna. 
Více zde: www.muzeumbrandys.cz

Mike Ross Band - zámek Štiřín (31. 1.)

Mike Ross je britský bluesový, rockový & „americana“ kytarista, skladatel a zpěvák.  Mike bere na koncertech své posluchače na jedinečný a podrobný výlet do „Historie dějin blues“, jehož začátek leží v deltě řeky Mississippi na počátku 20. století. Jeho velmi emotivní hlas a opojná virtuózní hra na kytaru nás doprovázejí na každé pídi/stopě této cesty. Prostě muzikant namočený až po uši v soulu a vypálený v blues.
Více zde: www.stirin.cz

Trabantem napříč kontinenty – Velká cesta domů - Mělník (31. 1.)

Masarykův kulturní dům v Mělníku zve na cestopisnou přednášku Dana Přibáně. Dan a jeho divoké vyprávění o tom, jak dojeli z Indie přes Banskou Bystrici do Prahy a mimochodem při tom objeli svět! Prach, bahno, olej, krev, kalašnikovy, plameny autogenů a hlavně to nebrali celé moc vážně! Sáhli si na dno a vyřešili neřešitelné problémy. Ale zároveň byla tahle cesta jednou velkou přehlídkou hodně černého a někdy až nepříjemně vtipného humoru. Humoru, který nevymyslíte, to se vám musí stát!
Více zde: www.mekuc.cz

Lyžování na Monínci 

 Areál Monínec otevřel sezónu 17. listopadu, kdy spustil Horní kotvu v délce 600 metrů a v plné šíři. V provozu je také lyžařská škola Monínec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Kromě sjezdového lyžování zde najdete i další zimní atrakce jako snowtubing a samozřejmostí je i možnost sáňkování a bobování. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.
Více zde: https://zima.moninec.cz/

Akce na týden 4. - 10. 2.

Retro 60´ - Kladno (do 10. 2.)

Na výstavu, která má být příležitostí ke vzpomínání, pro mladší generace pak k poznání toho, jaké předměty nás  obklopovaly, jak jsme trávili volný čas i jak vypadalo Kladno ve „zlatých“ šedesátých letech, zve Sládečkovo vlastivědné muzeum. Výstava bude otevřena do 10. února 2019.
Více zde: www.omk.cz

Výstava Jan Palach ´69 v Mělníce (21. 1. - 22. 2.)

U příležitosti 50. výročí krajního protestu Jana Palacha, bývalého studenta mělnického gymnázia, bude v Mělníce zahájena vzpomínková výstava. Vernisáže se 21. ledna zúčastní slovenský režisér doc. Dušan Trančík, ArtD. Jedním z jeho filmů roku 1969 je dokument Tryzna. Vytvořil jej spolu s režiséry Vladem Kubenkou a Peterem Mihálikem. Zachytili atmosféru ve dnech 21. – 25. ledna 1969 v Praze a Bratislavě, tedy náladu po činu Jana Palacha, jenž je nahlížen i řadou osobností z oblasti kultury (Václav Havel, Vladimír Škutina, Rudolf Hrušínský). Film se stal trezorovým. Ve škole bude od 10 hod. promítán za přítomnosti svého tvůrce.

Více zde: https://www.gjp-me.cz/literarni-soutez

Zimní prohlídky na zámku Radim

Zámek Radim zve návštěvníky na zimní prohlídky. Probíhají až do dubna a to vždy o víkendech a svátcích od 11 hodin. Možnost prohlídek pro větší skupiny (6 a více osob) po předchozí telefonické domluvě i v jiných dnech.
Více zde: www.zamek-radim.cz

Josef Lada jak ho neznáte (do 10. 2.)

Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci s Národním muzeem a Památníkem národního  písemnictví srdečně zvou na výstavu Josef Lada, jak ho neznáte, jež představí tohoto oblíbeného autora v jiných souvislostech, než bylo doposud běžné. Návštěvníci se tak mohou těšit na původní kostýmy z pohádky Hrátky s čertem zapůjčené Filmovými ateliéry Barrandov či videoprojekci zapomenuté animované pohádky Čert a Káča, kde byl Lada výtvarníkem. Vystaveny budou oblíbené ilustrace Ladových hrdinů, které se staly předlohou pro ploškovou animaci. Pozornost přitáhnou i humorné karikatury a satiry či návrhy divadelních scén a kostýmů.
Více zde: http://www.muzeumkolin.cz/

Barokní umění ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně (do 10. 2.)

Až do 10. února 2019 mohou návštěvníci zavítat na výstavu, jež představuje více než padesát památek barokního sochařství a malířství ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně a jeho poboček Podlipanského muzea v Českém Brodě a Muzea Kouřimska v Kouřimi. Zastoupena je tvorba českých, nizozemských, německých a italských autorů od počátku 17. do konce 18. století. Vystavená sochařská díla pocházejí především z mobiliáře několika kostelů a kaplí na Kolínsku. Mezi malířskými díly jsou vedle sakrálních námětů zastoupeny žánrové výjevy, portréty, krajinomalba i zátiší. Tyto obrazy byly převážně součástí vybavení šlechtických sídel.

Více zde: https://www.mukolin.cz/cz/navstevnik/354019-barokni-umeni-ze-sbirek-regionalniho-muzea-v-koline.html

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load