Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Pratur Karlík zve děti do středních Čech na výlety za zvířátky

Jarní příroda láká na první výlety, vyrazte s dětmi za zvířátky. Ve středních Čechách jsou celoročně otevřeny zoologické zahrady, ve kterých se seznámíte s exotickými zvířátky a také farmy, kde si děti prohlédnou, ale i pohladí domácí zvířata.

Za pratury a divokými koňmi můžete vyrazit třeba do Milovic. Novým maskotem Středočeského kraje se před nedávnem stal pratur Karlík a právě v Milovicích si lze prohlédnout tato krásná zvířata, která se stala Karlíkovi předlohou. V Milovicích se vrátíte stovky let zpět do doby, kdy u nás žili divocí koně, zubří a pratuři, předci dnešního skotu. V krajině bývalého vojenského prostoru vznikla rezervace, kde se ohrožené druhy těchto zvířat zabydlují.

Více jak 420 zvířat chová Zoologická zahrada Chleby, kde se kromě gibonů, gepardů a surikat seznámíte také s opičkou langur duk, která je považována za jednu z nejkrásnějších opiček svého druhu. Exotická zvířátka jsou také specialitou Zooparku Zájezd, kde je nově otevřena expozice Terária – největší kolekce chameleonů na světě. K vidění jsou také leguáni, želvy i jedovaté šípové žáby.

Nejen na prohlídku domácích zvířátek zve Zoopark Zelčín, kde se seznámíte s domácími zvířaty, která bývala v každé chalupě. Zjistíte, jaké to je pohladit kozu nebo ovci, jak voní prasátka. Jako na každé farmě ani zde nechybí krávy, slepice, husy, králíci, a kočky. Ale najdete zde i fretky, morčata a dokonce pštrosy Emu. Zvířátka můžete i

nakrmit, pohladit si je a na koních se projet. Chloubou minizoo jsou totiž fjordští koně, plemeno, které je nejvíce podobné divokým koním.

Seznam dalších míst, kde se děti seznámí s různými druhy zvířátek, nabízí také brožura – Za zvířátky do Středních Čech, která je ke stažení zde.

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load