Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Hrady a zámky se probouzí po zimním spánku. Zjistěte, co pohádkové hrady a zámky chystají

S prvním jarním měsícem se otevírají hrady a zámky. Majestátný hrad Karlštejn otevírá své brány po omezeném provozu již 1. března. Soukromé a reprezentační prostory, které v minulosti obýval Karel IV., si lze prohlédnout každý den (kromě pondělí) od 9:30 do 16 hodin.

Zámek Nelahozeves se probudí ze zimního spánku a opětovně ožije v sobotu 23. března, kdy zahájí novou sezónu. Přijďte na zámek, svlékněte zimní bundy, nasaďte masky, kostýmy princezen a princů, převleky superhrdinů a přijďte se s dětmi pobavit. 

Návštěvnickou sezónu 2019 zahájí v sobotu 30. března také zámek Konopiště. V letošním roce se návštěvníci tohoto kouzelného zámku mohou těšit na novou večerní prohlídkovou trasu, která je věnována Františkovi Ferdinandovi d´Eeste. Prohlídky této speciální trasy budou každých 14 dnů od 18 hodin. První návštěvníci se vydají do nových prostor už 3. dubna.

Velké množství památek má i během března omezený provoz a vydat se na ně můžete často pouze o víkendu. Speciální víkendové prohlídky nabízí hrad Český Šternberk, hrad Křivoklát nebo zámek Loučeň.

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load