Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Březen - top akce měsíce

2. - 3. 3. Festival Tajemství zaniklých řemesel 2019 / Zámek Brandýs nad Labem, www.brandysko.cz

Na festivalu vás přivítá téměř stovka řemeslníků a umělců, předvádějících skoro 60 řemesel a řemeslných technik z jakéhokoliv období. Takže se klidně může stát, že vedle selky s kolovratem z 18. století uvidíte vikingskou ženu, tkající na vertikálním stavu. Potkat budete moci mimo jiné lukaře, středověkého lékaře či brašnáře. K ochutnání budou historická jídla z černé kuchyně a zahraje dobová hudba. 

3. 3. Mělnický masopust / Mělník, www.muzeum-melnik.cz

Tradiční masopustní průvod městem nebude chybět ani v Mělníku. Lidová taškařice a občerstvení budou přichystány před branami muzea. Průvod, ve kterém se bude zpívat a veselit, vyráží od kašny na nám. Míru. Nejen maskám zahraje komorní flétnový soubor RC Kašpárek a Řeznická kapela. Děti si mohou vyrobit jednoduché masky, projet se na kolotoči a konících. Napečené budou i masopustní koblížky.

9. 3. Ladovské vepřové hody/ Pivovar Velké Popovice, www.kozel.cz

Tradičně vyobrazenou zabijačku od Josefa Lady zná asi každý, a proto si nenechte takové Ladovské vepřové hody ujít přímo v pivovaru Velké Popovice, kde se koná již desátý ročník této oblíbené akce. K ochutnání a prodeji budou jitrnice, prejty, polévky, sulc, tlačenka, guláš, škvarky a další vepřové speciality. Čekají na vás ukázky bourání masa i plnění jitrnic.

19. 4. - 24. 4. Sedlecká pouť / Kutná Hora, destinace.kutnahora.cz

Sedlecká pouť, patřící neodmyslitelně k velikonočním svátkům, je jednou z největších a nejoblíbenějších poutí v České republice a každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Předměstí Kutné Hory – Sedlec – se každoročně promění  ve velký lunapark. Návštěvníci si mohou užít na 60 atrakcí od těch moderních adrenalinových po klasické kolotoče, horskou dráhu, řetízkový kolotoč nebo houpačky. Vedle atrakcí samozřejmě nechybí ani množství stánkových prodejců s jídlem, pitím a dalším zbožím.

23. 3. Jaro na vsi / Polabské muzeum, Přerov nad Labem, www.polabskemuzeum.cz

Výstava Jaro na vsi bude již tradičně připomínat zvyky našich předků. Uvidíte veškeré jarní obyčeje, od masopustních zábav, přes velikonoční zvyky a připomínku svatovojtěšské poutě až po máje a květnové mariánské svátky. Už při jarní výstavě jsou ve skanzenu zpřístupněny všechny stálé expozice v komorách, špýcharech, ve velké stodole i ve staré škole.

30. 3. Jarní Retro Garáž auto – moto veterán burza/ Lysá nad Labem, www.retro-garaz.cz

Největší auto-moto veterán burza a prodejní výstava veteránů pod střechou v krytých halách v České republice. V moderních výstavních halách výstaviště v Lysé nad Labem budete mít možnost nakoupit a prodat vše, co se veteránů týče. Připravena bude tombola o hodnotné ceny a také dražba veterána - Jawa 20 Pionýr v krásném původním stavu s platným TP a minimálním nájezdem okolo 7.000 km.

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load