Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Kralupy nad Vltavou

Město Kralupy nad Vltavou vás zve na příjemně strávený den plný zábavy, sportu, ale i aktivního odpočinku. V létě vyzkoušejte moderní koupaliště, které je vodními atrakcemi, množstvím zeleně i příjemným personálem vyhlášené široko daleko. Během zimních měsíců se naopak odreagujete ve vířivce či v bylinkové sauně v novém wellness centru v městském bazénu. Pokud milujete historii, zamiřte do městského muzea se síní Jaroslava Seiferta. Taktéž můžete na chvilku posedět vedle sochy Josefa Švejka, jejíž podoba vám jistě vykouzlí úsměv na tváři.

Baví vás fotografování a chcete si obohatit fotoalbum o snímky našeho města? V tom případě vyrazte na vrch Hostibejk, odkud je krásný výhled na celé Kralupy i okolí. Právě zde pořídíte ty nejzajímavější fotky s výhledem na bájnou horu Říp. Z Hostibejku můžete zajítdo rodiště hudebního skladatele Antonína Dvořáka – Nelahozevsi, kde si prohlídnete krásný renesanční zámek nebo sedněte na kolo a vydejte se do veltruského parku, s barokním zámkem a historickými pavilonky. Na závěr se nebojte zpomalit a zakončete svůj den v některé z místních kaváren nad šálkem v Kralupech upražené lahodné kávy.

Věděli jste, že……..

  • V Kralupech našel velkou inspiraci pro své básnické sbírky nositel Nobelovy ceny za literaturu Jaroslav Seifert. Tento literární velikán je pohřbenna místním hřbitově vedle své milované maminky.
  • Drogista Vaněk z knihy  Osudy dobrého vojáka Švejka od Jaroslava Haška, byl skutečnou postavou a majitelem drogérie na Palackého náměstí, která je tam dodnes.
  • Sprašová rokle u Zeměch je geologickým kalendářem naší země.

Kralupy nad Vltavou

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load