Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Zahájení sezóny Geoparku Barrandien

Již v sobotu 30. března zahájí letošní sezónu Geopark Barrandien, unikátní venkovní expozice Muzea Českého krasu v Berouně, která představuje zajímavou formou typické horniny regionu.

Tabulky s nápisy „Nedotýkejte se“ v prostorách o rozloze 340 m2 přímo na muzejním dvoře nedaleko berounského náměstí rozhodně nenajdete. Osahat si můžete 23 hornin, z toho 11 exponátů má hmotnost několik tun. Prostřednictvím exponátů se přenesete do doby vybuchujících sopek, na dno pradávných moří a poznáte tak dramatickou geologickou minulost Země. 

Průvodce vám při cestě do prehistorie pomůže jednoduchými návodnými hádankami, které zvládnou i naprostí laici či děti. Dozvíte se navíc, kdo to byl Joachim Barrande a čím je oblast Českého krasu geologicky výjimečná. 

V kameništi si pak každý může zkusit nalézt svoji zkamenělinu starou stovky milionů let a odnést si ji domů, což ocení obzvláště malí návštěvníci!

K dispozici jsou i doprovodné a vzdělávací programy určené především pro školy, které si ovšem může objednat i veřejnost. Nejoblíbenějším z nich je Pravěký detektiv.

Vchod do expozice je ze Slapské ulice, která ústí na Husovo náměstí v Berouně hned vedle muzea. Geopark slouží také jako oáza klidu a odpočinku v centru města. Kromě kamenů je zde také dostatek zeleně – stromy, řada druhů květin, keřů, trávníky atd. Velmi příjemně působí jezírko s vodou tekoucí po malé kaskádě. Nechybějí samozřejmě ani lavičky. V geoparku je pro návštěvníky vždy k dispozici průvodce, který je ochotně v případě zájmu expozicí provede. Pro zahraniční návštěvníky je připravena anglická verze libreta.

Otevřeno od dubna do října

út – so 9.00 – 12.00 12.45 – 17.00

ne a svátky 10.00 – 12.00 12.45 – 17.00

Vstupné 10 Kč plné/5 Kč snížené

Více o nabídce Muzea Českého krasu naleznete na http://www.muzeum-beroun.cz


Beroun

Husovo náměstí 87, Beroun, 266 01

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load