Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Top akce měsíce duben

6. 4. Pochod Do Okoře bez oře / Kralupy nad Vltavou www.mestokralupy.cz

V Kralupech nad Vltavou startuje už 48. ročník turistického pochodu Do Okoře bez oře. Pro účastníky tradičního pochodu – turisty, běžce i cyklisty je připraveno několik tras v rozmezí 14 – 50km. Pro milovníky geocachingu nechybí ani geotrasa. V cíli bude pro všechny nadšené turisty připravený bohatý program. Chybět nebudou dílničky pro děti nebo lunapark. Střeleckou mušku lze vyzkoušet na staročeské mechanické střelnici.

13. 4. Zahájení motorkářské sezóny / Poděbrady www.lazne-podebrady.cz

Lázeňské město Poděbrady a tisíce motorkářů Harley - Davidson už tradičně patří k sobě. Příjezd burácejících strojů do města se očekává okolo poledne. V samotném cíli akce je v plánu spanilá jízda, která povede od náměstí Jiřího z Poděbrad, do Komenského a Lázeňské ulice až na kolonádu, kde budou moci všichni fanoušci motosportu obdivovat naleštěné stroje účastníků akce.

19. 4. Zahájení sezóny Parku Mirakulum / Milovice www.mirakulum.cz

Po zimní pauze otevře své dveře Park Mirakulum. Všechny děti si užijí originální zábavu, řadu atrakcí a nápaditých herních prvků. Novinkou je propojení Lesního města a Lanového centra. Dalším lákadlem sezony bude drezína. Poblíž zastávky vlaku, jenž návštěvníky vozí na tankodrom, přibyde 40 metrů kolejí. Drezína bude na „lidský“ pohon, takže kdo se bude chtít svézt, ten se trochu zapotí. V přední části parku pak vyrostla nová budova, která vypadá jako obchůdek s kratochvilnými kejklemi, kam tak rád chodil Harry Potter se svými kamarády.

25. 4. – 11. 6. Hudební festival Antonína Dvořáka / Příbram www.divadlopribram.eu

Největší hudební festival klasické hudby na Příbramsku a jedna z nejstarších a největších akcí tohoto typu ve Středočeském kraji se bude konat již po 51. Koncerty v podání špičkových českých i zahraničních umělců se odehrají na místech spojených s životem a tvorbou světově uznávaného skladatele Antonína Dvořáka. Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 25. dubna koncertem Soni Červené, Julie Svěcené, Lucie Silkenové, Martina Bárty a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera.

27. 4. NeVinné Lány – vinařský festival / Lány www.nevinnelany.cz

Na čtvrtém ročníku vinařském festivalu se očekává účast renomovaných tuzemských vinařů ze všech čtyř moravských a dvou českých vinařských podoblastí. Díky kombinaci noblesních prostor Muzea TGM, kvalitních vín a zasvěcených návštěvníků bude festival vína opět nevšedním gastronomickým i společenským zážitkem. Festival bude v letošním roce zasvěcen růžovým vínům.

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load