Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

První máj v zámeckých zahradách

Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas... Tak začíná nejslavnější báseň Karla Hynka Máchy a nám teď máj, měsíc lásky, právě začíná. Rozkvetlé zámecké zahrady ve středních Čechách zvou na romantickou procházku, botanické zahrady lákají na procházky kolem rozkvetlých vzácných květin a čerstvě posečené louky vybízejí k dětskému dovádění.

Skvělý program si užijí všichni, jak čerstvě zamilovaní, tak rodiny s dětmi. Květiny se pomalu probouzí v zámeckém parku Jemniště, na zámku Mcely i v růžové zahradě na Konopišti. Děti se zase pobaví na zámku Loučeň, kde je v zahradách Labyrintárium s dvanácti labyrinty a bludišti.

Největší koncentrace zamilovaných bude na zámku Loučeň ve středu 1. května, kde zámecké slavnosti, s podtitulem První máj lásky čas, aneb kdo se pod rozkvetlým stromem nepolíbí, tomu láska uschne, nabízí výjimečnou příležitost k políbení pod rozkvetlými stromy. Pro všechny bude připravena i mapka parku s vyznačením stromů, které jsou právě v plném květu.

V Průhonicích probíhá až do 26. května výstava tulipánů. V záhonech Dendrologické zahrady je soustředěno 116 odrůd ze současného světového sortimentu, v nádobách je vysazeno 16 časně kvetoucích odrůd a 60 botanických druhů. Tulipány jsou v tomto roce vysazeny v Dlouhé louce – ve středu zahrady. Kolekce botanických tulipánů je vystavena u vstupu do zahrady, časně kvetoucí tulipány na velké pergole.


 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load