Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Noc kostelů. Poznejte kostely a modlitebny v noci

V pátek 24. května se kostely otevřou a jejich dveře zůstanou otevřené až do pozdních nočních hodin. Také ve Středočeském kraji se již desátým rokem přidá více jak dvě stě kostelů k celorepublikové akci Noc kostelů.

Návštěvníci tak mohou poznat kostely a modlitebny z jiného úhlu pohledu a seznámit se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelního představení, rozhovoru či setkání. V České republice se do Noci kostelů každoročně zapojuje na 1 500 kostelů a modliteben, které kromě otevřených dveří nabízejí více než 7 000 doprovodných programů.

Ve Středočeském kraji se k akci připojí více jak dvě stě kostelů několika církví a všechny slibují bohatý program. Poznat kostel jinak bude možné jak v malých vesničkách jako je Hořátev, kde byl po několika letech plně obnoven provoz evangelického kostela, tak na známých poutních a tradičních křesťanských místech České republiky. Bohatý program chystá například chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, který je zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. V katedrále bude pro návštěvníky připravena výstava liturgických předmětů, chybět nebude varhanní hudba a také komentovaná prohlídka varhan. Největším lákadlem bude netradiční prohlídka chrámu se zaměřením na vitráže a fresky a také prohlídka empor chrámu. V Kutné Hoře budou však pro návštěvníky otevřeny i další kostely.

Seznam všech zapojených kostelů a jejich programů do akce Noc kostelů zde.


 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load