Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Top akce měsíce květen

4. 5. Pivovarský běh Černokostelecká desítka

Jarní pivovarský běh na vzdálenost 10 kilometrů je určen pro všechny věkové kategorie bez rozdílu pohlaví a výkonnosti. Letošní ročník Černokostelecké desítky se uskuteční v sobotu 4. května. Start je naplánován na 14,30 hodin, prezence a vyzvedání čísel je možné o hodinu dříve. Trasa vede černými lesy kolem pivovaru.

8. – 12. 5. Lodě na Labi

Již 7. ročník akce Lodě na Labi nabídne plavby lodí Král Jiří, výletní lodí Blanice a výletní jachtou na pozadí malebného města Nymburk. Připravena bude také módní přehlídka v plavkách, létající muž, ukázky a projížďky v lodích, speed boats nebo pohádka pro děti. Součástí programu je také Labidiáda – soutěž ve splavování řeky Labe ve vlastním netradičním nebo vtipném plavidle.

18. 5. Pochod Praha – Prčice

První pochodníci se do malebné středočeské krajiny vydali 17. dubna roku 1966. Po mnoha letech se z původně recesistické akce vyklubal nejmasovější dálkový pochod s nejdelší nepřerušenou tradicí. Pro nadšené turisty i cyklisty je připraveno 21 tras odlišné délky z různých startovních měst. Účastník po zapsání obdrží mapu pochodu a po cestě sbírá na kontrolních bodech razítka. V cíli pak na každého čeká již tradiční suvenýr tzv. botička „Prčický škrpál“ a tatranka.

25. 5. Gastrofestival Kutná Hora

Přijeďte do Kutné Hory a spojte prohlídku památek s gastronomickým zážitkem. Letošní ročník bude gastronomicky zaměřen na biopotraviny a kulinářské výrobky z nich. Akce zaměřená na dobré jídlo a pití se uskuteční v krásném historickém centru města. Návštěvníci budou moci ochutnat cizokrajné pokrmy i kvalitní lokální bio potraviny a vína. Zajištěn bude hudební doprovodný program a také bohatý program pro děti.

25. 5. Zahájení sezóny ve Vojenském technickém muzeu Lešany

Muzeum, které se řadí k nejvýznamnějším evropským institucím svého druhu, vzniklo v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. Jeho expozici tvoří více než 700 historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel i raketová technika pocházející z období od roku 1890 až do současnosti. Jarní zahájení sezony je spojeno s ukázkou historické techniky v muzejní aréně a dalším tematickým programem s ukázkami.

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load