Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Královské stříbření Kutné Hory

Staňte se na dva dny ctihodnými dvořany.

Vznešené dvorní dámy, chrabří rytíři a veselí panošové stoupají v procesí křivolakými uličkami – započalo Královské stříbření Kutné Hory a oddaní poddaní se připravují na vítání vladaře Václava IV. Do význačného hornického města přijíždí se svou chotí, královnou Žofií, ve městě stráví dva dny a návštěvu zakončí opulentní mší v chrámu svaté Barbory.

Spatřit krále – to je zážitek, na jaký se nezapomíná! A vy ho zakusíte v Kutné Hoře o víkendu 22. a 23. června. Na dva dny zapomenete na jednotvárnou současnost a propadnete se do hlubin minulosti, do bouřlivých a strhující dějů 15. století. Stanete se důstojnými dvořany, dvorními dámami, lukostřelci, zahálčivou šlechtou nebo snad raději úslužnými řemeslníky?

Hlavními hvězdami této historické slavnosti, symbolicky zahajující turistickou sezónu v Kutné Hoře, jsou již zmíněný český a římský král Václav IV. a jeho drahá choť Žofie Bavorská. Právě na jejich počest „dvořané“ pořádají průvody, přehlídky, turnaje a divoká klání, divadelní představení, hudební vystoupení, jarmark a důstojnou mši. Přijeďte se do Kutné Hory veselit spolu s celým městem, oddat se atmosféře, kterou není možné zažít nikde jinde.
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load