Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Cyklostezka a in-line dráha ve Zruči nad Sázavou

Příjemná asfaltová stezka vedoucí podél řeky Sázavy. Na stezce je několik odpočívadel a také panelů Zručské naučné stezky. Malebnost této stezky podtrhuje výhled na zámek Zruč nad Sázavou a výhled na řeku Sázavu.

Na kole do práce zručskou cyklostezkou, to je název nové cyklostezky a in-line dráhy ve Zruči nad Sázavou. Trasa v délce 3,8 km je určena pro cyklisty, in-line bruslaře, pěší a v zimě i pro běžkaře. Trasa vede podél řeky Sázavy, oblíbené mezi vodáky. Celá cyklostezka je osvětlená. Pro děti je velmi vhodná, v její trase není žádný kopcovitý terén.

Cyklostezka propojuje "starou" a "novou" Zruč. Z jedné strany začíná z ulice Dvouletky a na druhé straně končí v místní části Domahoř. Pokud nejste místní, můžete na místo přijet vlakem. Začátek a konec trasy se nachází poblíž železniční zastávky Zruč nad Sázavou zastávka a nádraží Zruč nad Sázavou. 

Na tuto cyklostezku se napojuje též naučná stezka o délce 2,25 km k rozhledně Babka. Svůj výlet si můžete zpestřit prohlídkou zámku Zruč nad Sázavou, nebo např. vodáckého muzea.

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load