Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Sportovní areál Šibeniční vrch

Šibeniční vrch nacházející se v srdci Ladova kraje nabízí bohaté sportovní a společenské vyžití jak v zimních měsících, tak v létě. Čtyři pečlivě upravované sjezdovky potěší milovníky sněhu, ti, kteří holdují spíše slunci a vyšším teplotám, uvítají možnost zahrát si například tenis nebo beachvolejbal. Areál nabízí pohoštění v restauraci a ubytování ve srubovém hotelu nebo ve stylových roubenkách.
Ve sportovním areálu Šibeniční vrch myslí jak na zdatné sportovce, tak na své malé návštěvníky. Například sjezdovky jsou pojmenovány velmi kreativně a hravě – Bobeš, Mikeš a Pašík, tedy podle pohádkových postaviček, které zná každé malé dítě i milovník našeho slavného umělce Josefa Lady. Je tomu tak proto, že se rekreační centrum nachází v obci Mnichovice nedaleko vsi Hrusice, v níž malíř a spisovatel pobýval a kde byl v jeho bývalé vile zřízen jemu věnovaný památník.
 
Na děti je brán zřetel také v dalších ohledech – funguje zde lyžařská škola a půjčovna se zaměřením na dětský sortiment. Mezi další sportovní aktivity, které si zde můžete užívat, patří: tenis, squash, bowling, ping-pong, plážový volejbal nebo jízda na kole. 
 
Ubytování ve stylu hřejivé horské estetiky je poskytováno buď v hotelových pokojích v největším srubu v Evropě, nebo v útulných dřevěných roubenkách. V teplejším období je možné využít také kemp. Dokonce i občerstvení si tu vychutnáte v příjemném horském duchu – ve srubové restauraci s bohatou nabídkou lahodných pokrmů.

Zajímavost

Odkud se vzal tak děsivý název, když se vrch nachází v líbezném a malebném kraji? Jméno pochází už z roku 1484, kdy byly Mnichovice povýšeny na město s právem hrdelním – na svahu bylo zřízeno popraviště a kat zde vykonával popravy. Poté se místu začalo říkat „Šibeničky“ a to už byl jen krůček k nyní používanému názvu.

mailMnichovice

Šibeniční vrch, Mnichovice, 250 64

E-mail:info@sibenicnivrch.cz
Web:https://www.sibenicnivrch.cz/
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load