Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Rekreačně naučný areál Křivoklát - lesní hřiště

Rekreačně naučný areál - lesní hřiště Křivoklát se nachází v lesích na hradem Křivoklát a byl vybudován v roce 2008.

Areál nabízí řadu zajímavých možností jak strávit volný čas na čerstvém vzduchu uprostřed zelených křivoklátských hvozdů. Turisté tady najdou informace o lokalitě a  okolí, venkovní altány k odpočinku a  posezení, otevřené ohniště k využití a zajímavé herní prvky pro rodiny s malými i většími dětmi. K zábavě a sportu jsou tu pro nejmenší návštěvníky připraveny houpačky a skluzavky, prolézačky, kolotoč, houpací síť a lanovka, dřevěný hrad, místo pro míčové hry, lesní hudební nástroje apod.

Oblast areálu je rozdělena do tří sekcí, které jsou vzájemně propojeny pěšinami. K snadné orientaci slouží rozcestníky, značky a velmi dobře zpracované naučné informační tabule např. v podobě otočného sloupu, který návštěvníky seznámí s rostlinami a ptáky, dřevinami, myslivostí i historií lesů na Křivoklátsku.

Od roku 2014 je zde otevřena i geologická expozice pojatá jako cesta v čase, která zájemcům  graficky dobře zpracovanou formou popisuje 630 milionů let trvající geologickou historii a hlavní geologické zajímavosti oblasti. K ověření získaných poznatků slouží hra "Poznej kámen", ve které hráči mají za úkol rozpoznat 8 vzorků základních hornin, běžně se vyskytujících v přírodě.

Kdo má rád procházky může se odtud vydat na naučnou stezku Brdatka, pojmenovanou podle přírodní rezervace jínž prochází. Stezka začíná nad hradem Křivoklát, vede chráněným územím přírodní rezervace, pak klesá údolím potoka Štíhlice k řece Berounce a podél ní vede do Zbečna.

Areál, který je ve správě LČR., Lesní správa Křivoklát je  celoročně přístupný a vstup je zdarma.


mailKřivoklát

Křivoklát 167, Křivoklát, 270 23

Telefon:+420 956 180 111
E-mail:ls180@lesycr.cz
Web:www.lesycr.cz
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load