Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Od synagogy za romantikou Českého venkova

Kolín – Kostnice Sedlec – Chrám svaté Barbory Kutná Hora – Zámek Žleby – Zámek Kačina – Zámek Karlova Koruna – Zámek Poděbrady

Kolín a v něm malebné náměstí, gotická katedrála s vyhlídkovou věží, zámek, části dochovaných hradeb, několik kostelů a také část původního židovského ghetta se svým klenotem – raně barokní synagogou. To si nesmíte nechat ujít! 

Lustr složený ze všech velkých kostí lidského těla a další výzdoba z ostatků celkem 40 000 zemřelých. To je dechberoucí „memento mori”, které nemá v Evropě obdoby a je k vidění v unikátní kostnici pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory. V Kutné Hoře pak nesmíte vynechat gotickou katedrálu zapsanou na seznamu UNESCO – Chrám sv. Barbory,  patronky havířů. Nejjižnějším bodem tohoto výletu je zámek Žleby, kde na vás dýchne romantika staré Anglie. Chcete raději romantiku českého venkova? Tak zvedněte kotvy a pokračujte k zámku Kačina, kde najdete celé muzeum věnované českému venkovu a zemědělství. Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou je považován za jeden z vrcholů iluzivního baroka v Čechách – plány na něj vypracoval sám Giovanni Santini-Aichl. Poslední zastávkou výletu jsou Poděbrady se Zámkem Poděbrady čili rodištěm českého krále Jiřího z Poděbrad, Lázněmi Poděbrady a Polabským muzeem. 


Kolín

Kolín

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load