Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Cyklovýlet po naučné cyklostezce císaře Rudolfa II.

Okružní trasa této zajímavé stezky má 17 zastavení a turistům přibližuje postavu císaře Rudolfa II. coby milovníka přírody, zahrad, lesů a lovů.

Císař Rudolf II. je díky klasickému českému filmu spíše známý jako obdivovatel středověkých věd a obzvláště alchymie. Málokdo však ví, že byl i vášnivým lovcem, milovníkem krásných zahrad a hlubokých lesů. Právě krajina mezi řekami Labem a Jizerou byla v době jeho života a panování vyhledávanou oblastí pro knížecí a císařské kratochvíle jako byly tradiční honitby divoké v těch dobách zde hojně žijící divoké zvěře.

Vydáte-li se na stezku Rudolfa II navštívíte zámecké zahrady Brandýsa nad Labem,  Lysé nad Labem a Benátek nad Jizerou. Všechny tři zámecké zahrady byly na přelomu 16. a 17. století součástí císařova panství.

Podrobné informační panely seznamují turisty s historií a zajímavými místy regionu. Nechybí ani rytiny a historické mapy, obrazy a plány.

V terénu je trasa značena žlutým písmenem R v bílém poli. Její celková délka je 65 km a se zastávkami a odpočinkem se dá ujet za 4-5 hodin pohodlné jízdy,  jízda tam vede po levé straně toku řeky Jizery a zpět po pravé straně toku.

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Brandýs nad Labem, Brandýs nad labem, 250 01

Web:https://lesycr.cz/tip-na-vylet/naucna-stezka-krajinou-rudolfa-ii
https://mapy.cz/s/dovujegugo
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load