Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Vlašský dvůr

Vlašský dvůr, národní kulturní památka, sloužil jako královská mincovna, rezidenční sídlo panovníků s unikátní královskou kaplí.

Ve Vlašském dvoře, kde mimo jiné sídlí radnice města, se nacházejí expozice mincovnictví a královský palác s audienčním sálem a unikátní gotickou secesně vymalovanou kaplí. V části sklepení Vlašského dvora  je možné se seznámit v Muzeu kutnohorských pověstí, duchů a strašidel s místními legendami.

Při prohlídce této památky se mimo jiné dozvíte, jaké platidlo mělo ve starých dobách funkci dnešního eura, odkud pochází dolar a jaká významná politická rozhodnutí učiněná v 15. století v Kutné Hoře měla dopad na celou střední Evropu. Královská kaple vás jistě nadchne svojí nádherou, která spočívá ve spojení vrcholně gotické architektury, pozdně gotického vybavení a secesní výmalby.  Určitě vás také zaujme ukázka ražby stříbrného pražského groše, kterou si ti odvážnější mohou vyzkoušet sami v rámci speciální prohlídky "Vyraž si...!“, ze které si svůj vlastnoručně vyražený groš odnesete domů.

V pokladně lze zakoupit širokou škálu suvenýrů a především ručně i strojově ražených kopií mincí ve středověku z Vlašského dvora (pražský groš, parvus, tolar a další). mailKutná Hora

Havlíčkovo náměstí 552, Kutná Hora, 284 01

Telefon:+420 327 512 873
GSM:+420 736 485 407
E-mail:vlasskydvur@pskh.cz
Web:https://pskh.cz/
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load