Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?
Sedlčany jsou centrem Sedlčanska celého kraje kolem středního toku řeky Vltavy. Okolní krajina učarovala již v minulosti výtvarníkům a hudebním skladatelům a dnes především láká turisty pěší i na kole.

Dominantou města je budova Staré radnice, kde sídlí Městské muzeum Sedlčany. Tady se dozvíte vše nejen o historii kraje, ale i o slavných osobnostech, které zanechali na Sedlčansku svou stopu a čerpali zde inspiraci. Především o skladateli Josefu Sukovi a rybníkáři Jakubu Krčínovi.

Další cennou památkou je kostel sv. Martina, kde byla nedávno odhalena středověká freska Klanění tří králů. Prohlédnout si ji můžete po předchozí domluvě na místním infocentru.

Líbezná krajina kolem Sedlčan láká k pěší a cyklovýletům. Jen 3 km od města stojí jedna z nejoblíbenějších památek regionu – zřícenina větrného mlýna u obce Příčovy. Jedná se o největší zříceninu mlýna holandského typu v Evropě.

Na sever od města vás po červené značce dovede Sukova stezka na vrch Drahoušek, na místo, kde skladatel Josef Suk tak rád sedával a rozhlížel se po krajině. Dnes tu můžete vyšplhat na rozhlednu Drahoušek a sami se tak pokochat krásou zdejší krajiny.


Sedlčany

Sedlčany

21.6.2021 - 31.12.2021

Rozhledny v okolí Sedlčan

Rádi „výletujete“ a nebojíte se výšek? Navštivte námi doporučené rozhledny v okolí Sedlčan a prohlédněte si místní kraj z ptačí perspektivy.
Všechny akce
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load