Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Cyklovýlet po Krčínově cyklostezce ze Sedlčan do Prčice

Krčínova Cyklostezka ze Sedlčan do Prčic vede známou rekreační oblastí a měří 14km. Byla pojmenována po staviteli rybníků Jakubu Krčínovi, který pocházel ze Sedlčan. Konec výletu je v Heřmaničkách, odkud se dostanete zpět vlakem.
Trasa této cyklostezky vede přes Radeč, Mezný a Hulín. Její minimální šíře je 2,5 m což je dostačující na obousměrný bezpečný provoz. Jde o poměrně novou cyklostezku dokončenou teprve v říjnu 2020. Převážná část je vedena po asfaltové cestě, jež je značena jako "stezka pro pěší i cyklisty". Většina stezky má šíři 2,5 m, kratší úseky jsou vedeny jako cyklotrasa na místních komunikacích s šířkou 3,5m.

Ze Sedlčan (od nádraží) se vyjede směrem na jih podél Sedleckého potoka a Sedlčanské retenční nádrže, kde začíná asfaltový povrch. Trasa kopíruje tok potoka v podstatě v celé délce, někdy se mírně odklání a pak opět vrací. Konec stezky je v Prčicích v ulici Ke stadionu. Po prohlídce Sedlčan (Vítkovo náměstí, Muzeum rodu Vítkovců) můžete pokračovat severovýchodně, nejprve Benešovskou ulicí a dále po cyklotrase č. 042 až do Heřmaniček na tamní nádraží, odkud se vlaky můžete přepravit zpět či do místa svého bydliště.

Trasa Krčínovy cyklostezky se stala populární nejen pro svoje turistické zaměření, ale slouží i místním vyznavačům zdravého sportování a cyklistiky, neboť ti ji  hojně využívají k přepravě do zaměstnání.
Sedlčany

Votická, Sedlčany, 264 01

Web:https://mapy.cz/s/dajosovuse
 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load