Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Dobřichovická naučná stezka

Naučná stezka prochází městem Dobřichovice a obcí Karlík a je zaměřena na historické a kulturní památky.

Dobřichovice jsou malá starobylá obec, o níž se nám dochovaly první písemné zmínky již z roku 1253. Archeologický výzkum potvrdil osídlení z mladší doby kamenné. Název dostala obec od slovanského rodu Dobřichů, který se tu usídlil po příchodu našich předků do kraje. 

Stezka byla naplánována a zprovozněna z podnětu Základní školy v Dobřichovicích za finančního přispění obce. Začíná na křižovatce Palackého ulice a ulice 5.května v Dobřichovicích a končí tamtéž u železniční stanice. Trasa stezky měří cca 5 km a má 11 zastávek s informačními panely: Stará škola - Sokolovna a nová škola -Vinice na Krásné stráni - Kostel v Karlíku - Kalvárie, barokní sousoší - Mlýn a elektrárna - Křižovnické náměstí - Vila rytíře Randy, most - Ulice K Tenisu -Vilová čtvrť Brunšov - Nádraží.   

Trasa vede z velké části po více či méně frekventovaných asfaltových komunikacích. Pouze úsek mezi Dobřichovicemi a Karlíkem vede po částečně vydlážděné polní cestě, která však za nepříznivých klimatických podmínek může být rozbahněná.


Dobřichovice

Ulice Palackého, Dobřichovice, 252 29

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load