Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Naučná stezka LITEŇ

Naučnou stezku Liteň najdete na Berounsku. V roce 2013 ji vytvořil Ateliér Svatopluk a městys Liteň, vytvoření podpořil i region Karlštejnsko.

Celá trasa naučné stezky je leží na území CHKO Český kras. Má 4 okruhy, které jsou zaměřeny na přírodní, historické, technické a architektonické pamětihodnosti městysu Liteň a jeho okolí. Tématicky stezka navazuje na expozici Muzea Svatopluka Čecha a Jarmily Novotné v Litni.

Všechny čtyři okruhy vycházejí ze stejného místa - z náměstí v Litni u špejcharu.  Dále se pak pokračuje :

  •  Zeleně značenou trasou, která má 12 zastavení,  jde se směrem na Dolní Vlence a Běleč, jižní větev okruhu mezi Bělčí a Litní je vedena po zelené pásové turistické značce KČT č. 3051 od Zadní Třebaně.
  •  Žlutě značenou trasou se 7 zastaveními směrem na Leč kdy pak zpáteční cesta vede částečně po shodné trase.
  •  Modře značenou  trasou, kde jsou 4 zastavení, prochází silně zastavěnou částí městyse na jeho východní konec k hrobce rodiny Daubkovy a stejnou trasou zpět po modré pásové turistické značce KČT č. 1014 pokračující směrem na Svinaře, Hřebeny, Řevnice a Dobřichovice.
  • Červeně značenou trasou, která má 4 zastavení,  vede na jihozápad pod vrch Mramor a stejnou trasou zpět po zelené pásové turistické značce KČT č. 3051 směrem na Tetín, a severozápadně k obci Korno a stejnou trasou zpět po modré pásové turistické značce KČT č. 1014 směrem na Korno a Beroun. Z obou míst je hezká vyhlídka na Liteň.

 

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load