Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Naučná stezka Černá rokle - Kosoř

Naučná stezka seznamuje se dvěma chráněnými územími Černá rokle a Klapice na jihozápadním okraji hlavního města, mezi Radotínem a Kosoří.

Stezka se nachází  na území chráněné krajinné oblasti Český kras. Tématicky je zaměřena na paleontologii a geologii. Seznamuje návštěvníky s významným nalezištěm zkamenělin z období devonu (prvohory), ale také s místní rozmanitou faunou a flórou, a informuje o historii  obce Kosoř.

Trasa měří jen 3,5 km a najdete na ní 5 zastávek. Výchozí bod je ulice V Sudech v Praze - Radotíně a konec cesty je v obci Kosoř, v Dolejší ulici. Naučnou stezku tak začínáme v okrajové části Prahy, ale pak již celá trasa vede po území Středočeského kraje. Vznikla v roce 2010 jako součást projektu Karlštejnské šachy, v rámci něhož bylo po obcích na území Karlštejnska a Českého krasu pro podporu turistického ruchu a zájmu o méně známá místa ve Středočeském kraji rozmístěno několik desítek různých šachových figur, přičemž na každou obec připadla jedna figura. 

Názvy zastávek jsou: Národní přírodní památka Černá rokle - Přírodní rezervace Klapice - Obec Kosoř - Náves – kaple sv. Anny -Vyhlídka nad Černou roklí

Trasa stezky, vedoucí po asfaltové silnici,  je vhodná i pro seniory a rodiny s dětmi a kočárky. Jen je třeba počítat s větším převýšením z Radotína až do Kosoře kdy cesta neustále stoupá.Kosoř

V Sudech, Radotín, 153 00

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load