Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Naučná stezka okolím Kácova

Naučná stezka Okolím Kácova se nachází v okrese Benešov je v provozu od roku 2012.

Naučná stezka vznikla díky dobré spolupráci státního podniku Lesy ČR, Základní organizace ČSOP Naučné stezky, městyse Kácov, obce Čestín a Středočeského kraje. Tématicky je zaměřená na přírodu, lesnictví, kulturní a historické  zajímavosti v okolí Kácova. Turisticky velmi oblíbená část Posázaví tak má novou lákavou atrakci.

Celoročně přístupná stezka  měří 12 kilometrů  a má 10 zastavení. Postupně provádí návštěvníky lesním komplexem „Klenek“ okolo Koutského mlýna, dále po žluté turistické značce přes obec Polipsy a strání nad Losinským potokem a poté se vrací zpět do Kácova. Názvy zastavení jsou : Sázava - Lesy - Koutský mlýn - Rybníček -Rozhled Polipsy - Lesnické hospodaření - Losinský potok´- Lesní ekosystémy - Posázavská železnice -Václavíček. 

Výchozí a konečný bod stezky Kácov je znám hlavně milovníkům golfu, ale na své si tady přijdou i příznivci historie. První písemný záznam o městysu pochází z roku 1352 a vztahuje se k založení kostela Narození Panny Marie z roku 1352. Jako městečko je Kácov doložen až z roku 1391. Při delším zastavení můžete navštívit  i interiéry místního zámku postaveného v letech 1727-1733, zříceninu hradu, kostel s farou nebo pivovar či lihovar. Na místním náměstí se můžete vyfotografovat se sochou Madonny a Čtrnácti svatých pomocníků z červeného pískovce.

Benešov

Kácov

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load