Vyhledávání

Sledujte nás online
Do you speak?

Anglický park Na Ostrově

Anglický park na ostrově mezi Labem a labským ramenem, Starým Labem, je největším parkem ve městě, a tak není divu, že je oblíbeným cílem místních i návštěvníků Nymburka.

Ve středočeském Nymburce si na své přijdou hlavně milovníci rostlin a květin. Na levém břehu řeky Labe tady byl v první polovině 20. století založen hezký anglický park s celou řadou vzácných dřevin.

Anglický park na ostrově mezi Labem a labským ramenem, Starým Labem, je největším parkem ve městě, a tak není divu, že je oblíbeným cílem místních i návštěvníků Nymburka. Centrem parku je louka s několika osamělými stromy, nedaleko odsud se pak nachází hezká lipová alej. Cestiček vyzývajících k procházkám je tady nespočet, a kdo bude mít oči otevřené, může při nich pozorovat také místní živočišné obyvatele - motýly, ptáky a při troše štěstí i zajíce nebo srnky.

Parkem prochází cyklostezka s asfaltovým povrchem, oblíbená také inline bruslaři, a navazují na něj Tyršovy sady se zázemím pro letní sporty. Do Nymburka jezdí vlak, a tak se anglickým parkem Na Ostrově můžou pokochat i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu - z železniční stanice jsou to sem přes Labe necelé 2 kilometry pěšky.


Nymburk

 

Kudy k nám?

Kontakt

Vedoucí střediska Vrchbělá
Petra Marešová 
Mobil: 603 893 213
E-mail: petra.maresova@sccr.cz

Správce areálu Vrchbělá
Tomáš Tomaštík 
Mobil: 725 382 266 
E-mail: tomas.tomastik@sccr.cz

 
load